Witamy

szkolaSiedziba polskiej szkoły im. Adama Mickiewicza przy parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Sterling Heights, MI

Serdecznie witamy na stronie internetowej naszej szkoły. Dziękujemy za zaufanie tym, którzy zapisali dzieci do naszej szkoły, a wszystkim życzymy satysfakcji z wzajemnej współpracy i braku problemów, zaś te, które wystąpią, postaramy  się zgodnie z kompetencjami rozwiązywać.                             Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Komitet Rodzicielski

Legitymacje dla uczniów szkół polskich

wyjeżdżających na wakacje do Polski.

Dzisiaj 21 czerwca  otrzymałam  legitymacje, jeśli ktoś potrzebuje natychmiast, proszę dzwonić  do mnie

tel. 248 652 1875  lub  248 709 2975.

lub można będzie odebrać legitymacje w holu kościoła w niedzielę 25 czerwca przed lub po Mszy św. – godz. 11:15

Jolanta Gmurowska

Jak uzyskać legitymację proszę przeczytać w Komunikatach.

Notice of Nondiscrimination Policy as to Students                                                                    Szkoła Polska Mickiewicza admits students of any race, color, national and ethnic origin to all the rights, privileges, programs, and activities generally accorded or made available to students at the school. It does not discriminate on the basis of race, color, national and ethnic origin in administration of its educational policies, admission policies, scholarship and loan programs, and athletic and other school administered programs.

konkurs

Kochani Uczniowie i Rodzice !

Za nami kolejny Konkurs Języka Polskiego.  Konkurs pełen wrażeń i emocji, ale przede wszystkim konkurs w którym wszyscy uczniowie wykazali się wspaniałą i pełną wiedzą na temat ortografii, literatury, geografii i historii Polski.
W tym roku poziom naszego konkursu był bardzo wyrównany, różnice pomiędzy poszczególnymi miejscami były minimalne, co sprawiło, że w niektórych grupach przyznaliśmy równorzędne nagrody. Tak naprawdę wszyscy uczestnicy konkursu są jego zwycięzcami, bez względu na zajęte miejsce. Wszystkim uczestnikom konkursu i ich Rodzinom serdecznie gratulujemy.
Nagrody zostaną wręczone na Akademii 3 Majowej w niedzielę 7 maja, godz. 2:15 w Parafii M B Cz w Sterling Hts.

Wyniki z prawej strony pod mapką.

Pamiętajmy: ,,Nauka jest niezmierzonym morzem dobrej wody. Im więcej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.” (S. Żeromski)
Jolanta Gmurowska

Konkurs 29 kwietnia godz. 10:00